Domowe sposoby na piękne usta

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się powiększanie ust. Wiele kobiet decyduje się na wykonaniem zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, którego efekty utrzymują się bardzo długo. Wyróżnić można także kilka domowych sposobów na piękne usta. Są to jednak wyłącznie metody pielęgnacji, które nie spowodują, że usta staną się większe, pełniejsze, bardziej wyraziste.

Jak pielęgnować usta?

Usta są jednym z najbardziej wrażliwych rejonów twarzy. Zadbane, o wyrazistym kolorze, przyciągają uwagę mężczyzn, stając się najpiękniejszą wizytówką kobiety. Bez odpowiedniej pielęgnacji usta tracą swój blask. Wyrazisty kolor zmienia się w blady, delikatny, a soczyste i pełne uroku usta są spierzchnięte, porowate. Aby nie doprowadzić do takiej sytuacji, należy pamiętać o regularnej pielęgnacji ust. Wśród domowych zabiegów najskuteczniejsze są:

  • masaż: codziennie rano delikatnie masuj usta za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów lub szorstkiego ręcznika. Wystarczy około minuty, aby usta nabrały pięknego i wyrazistego koloru,
  • peeling: podczas tego zabiegu usunięty zostanie z ust martwy naskórek. Nie należy jednak wykonywać go zbyt często. Raz w miesiącu wystarczy. Należy mieć na względzie, że usta potrzebują sporo czasu do regeneracji,
  • pomadki, balsamy, błyszczyki: to chyba jeden z najprzyjemniejszych sposobów na pielęgnację. Preparat powinien zawierać filtr UV. Poza tym należy dokładnie przeanalizować, jak działa wybrany kosmetyk. Można zdecydować się na zakup pomadki o ulubionym smaku, np. malinowym. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama produktów,
  • odpowiednia dieta: należy wprowadzić do jadłospisu produkty bogate w witaminę A, E, C.

Stosowanie się do przedstawionych powyżej zaleceń sprawi, że usta będą zadbane, o pięknym, malinowym kolorze. Czy istnieje domowy sposób na powiększenie ust? Wyróżnić można kilka sztuczek, dzięki którym usta będą wydawały się większe. W drogeriach można znaleźć specjalne błyszczyki, które powiększają usta. Po posmarowaniu nimi warg najpierw odczuwane jest pieczenie, a usta przez kilka chwil faktycznie wydają się większe. Niestety nie ma domowego sposobu, który pozwoliłby na długotrwałe powiększenie ust. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest zabieg wykonany w klinice medycyny estetycznej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Bardzo popularny jest nieinwazyjny zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Specjalista wstrzykuje w skórę właściwą ust preparat, a następnie rozprowadza go wykonując masaż. W ten sposób nadaje kształt ustom. Sam zabieg trwa nie więcej niż 30 minut, a jego efekty utrzymują się przez około pół roku. Najczęściej jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czy możliwe jest pojawienie się skutków niepożądanych? Jak w przypadku każdego zabiegu, istnieje ryzyko wystąpienia określonych działań niepożądanych, np. zasinienia, opuchlizny, rumienia.

W Warszawie wykonanie modelowania i powiększania ust polecane jest w Akademii Medycyny Estetycznej Ursynów – zabieg przeprowadzi specjalista, dzięki czemu będzie on w pełni bezpieczny i zminimalizowane zostanie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Mimo że zabieg jest nieinwazyjny, nie zalecane jest wykonywanie go w warunkach domowych lub przez osobę nieposiadającą odpowiedniego wykształcenia oraz doświadczenia.

Karolina

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *