Zabiegi na piękne dłonie i stopy

Estetycznie wyglądające dłonie i stopy to wizytówka człowieka. W jaki sposób można o nie zadbać w domu i w profesjonalnym gabinecie?

Oprócz twarzy to właśnie stopy i dłonie najczęściej przyciągają wzrok. Właśnie dlatego każda osoba, która chciałaby wyglądać schludnie i atrakcyjnie, powinna pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma ich prawidłowa pielęgnacja.

Obecnie do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych narzędzi oraz kosmetyków, które pomagają w utrzymaniu ładnego wyglądu dłoni i stóp w domu. Oprócz tego możemy korzystać również z zabiegów na piękne stopy i dłonie dostępnych w licznych gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Na co warto się zdecydować?

Zabiegi na dłonie

Niezależnie od tego, jaki mamy zawód, zadbane dłonie są bardzo ważne. Pielęgnacja delikatnej skóry dłoni, która narażona jest na szereg niekorzystnych czynników, jest możliwa w domu, ale wtedy, gdy zależy nam na efektach, możemy udać się również do profesjonalisty.

W domu

W domu powinniśmy pamiętać przede wszystkim o regularnym przycinaniu paznokci i nadawaniu im ładnego kształtu. Dla dodatkowej ozdoby można stosować również różne typy manicure, na przykład standardowe lakiery do paznokci, lakiery hybrydowe, manicure japoński czy francuski.

Oprócz tego bardzo ważne jest regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry dłoni. Warto dobrać wtedy odpowiedni krem, który zabezpieczy dłonie przed przesuszeniem oraz mikrourazami, które powstają podczas naszej codziennej aktywności.

Od czasu do czasu możemy zrobić także w domu specjalny zabieg Spa na dłonie – wymoczyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem dobroczynnego olejku, a potem nasmarować grubą warstwą kremu i otulić je rękawiczkami. Dzięki temu nawet mocno przesuszone dłonie będą wyglądać pięknie.

W gabinecie

Aby zadbać o dłonie, możemy udać się również do gabinetu kosmetycznego. W gabinetach skorzystamy z wielu różnych zabiegów, na przykład z popularnego zabiegu parafinowego, który ma na celu wygładzenie i nawilżenie skóry rąk.

Do dyspozycji mamy także szereg innych zabiegów, na przykład wzmacniających i regenerujących skórę rąk, chroniących ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Wizyta w gabinecie może być połączona również wykonaniem atrakcyjnie prezentującego się manicure. Doświadczona manicurzystka jest w stanie wyczarować na paznokciach wyjątkowe wzory!

Zabiegi na stopy

Nie możemy zapominać również o stopach, które także powinny być zadbane – nie tylko latem, gdy najczęściej je pokazujemy, ale również podczas innych pór roku. Stopy, które nie są regularnie pielęgnowane, mają zrogowaciałą skórę i są nieprzyjemne w dotyku. Wystarczy jednak stosowanie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych w domu, aby uzyskać zachwycające rezultaty już w ciągu paru dni.

W domu

Pielęgnacja stóp w domu powinna przede wszystkim polegać na regularnym usuwaniu zrogowaciałego naskórka z pięt i innych partii stóp – można zrobić to z użyciem tarki, pumeksu albo specjalnego elektrycznego urządzenia ścierającego. Następnie warto wmasować w skórę krem o nawilżających, regenerujących i zmiękczających właściwościach. Regularne stosowanie kosmetyków pozwala na zmniejszenie zrogowaceń i nadanie skórze jedwabistej gładkości.

Oczywiście, nie zapominajmy również o regularnym podcinaniu paznokci u stóp. Warto jednak pamiętać o tym, aby robić to zawsze na prosto! Wycinanie kącików paznokci u stóp może prowadzić do bolesnego wrastania paznokci.

W gabinecie

Profesjonalne pedicure możemy wykonać obecnie w wielu gabinetach – warto przy tym wskazać, że niektóre z nich oferują również usługi podologiczne, czyli skoncentrowane na diagnozowaniu i leczeniu chorób stóp.

Specjalista może także usunąć zrogowaciały naskórek i nawilżyć stopy, a także zadbać o paznokcie, malując je różnymi typami lakierów, także hybrydowymi.

Gdy pojawiają się takie problemy jak odciski, modzele, pękające pięty, wrastające paznokcie czy infekcje bakteryjne i grzybicze, podolog będzie mógł dobrać najlepszą metodę leczenia, na przykład polegającą na zastosowaniu specjalnych leków, klamr, tarek. Już po jednym zabiegu można zauważyć i poczuć znaczna różnicę!

https://medycyna-estetyczna.net.pl

 

Karolina

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *