Szczupła, atrakcyjna sylwetka? Poznaj nasze metody na pozbycie się zbędnych kilogramów

Z wiekiem Twoja sylwetka się zmienia. Pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, cellulit. Podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest stosowanie dopasowanej do indywidualnych potrzeb diety oraz aktywność fizyczna. Poniżej prezentujemy kilka rad, jak prawidłowo dbać o sylwetkę oraz ciało, aby zawsze wyglądać młodo i tryskać energią. 

Dieta dopasowana do indywidualnych potrzeb

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o prawidłowej diecie, zdrowym i aktywnym trybie życia. Jak należy układać codzienny jadłospis, aby dostarczać do organizmu wszystkie niezbędne witaminy i minerały? Nie ma uniwersalnego przepisu na zdrową dietę. Należy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego żywienia, m.in.:

  • unikanie tłustych i smażonych potraw,
  • rezygnacja z gazowanych i słodkich napojów,
  • spożywanie dużej ilości warzyw i owoców,
  • odpowiednie zbilansowanie spożywanych potraw – w jadłospisie powinno znaleźć się mięso, ryby, nabiał, zboża.

Należy jednak pamiętać o tym, że każdy organizm potrzebuje dostarczania konkretnych składników odżywczych w różnej ilości. W głównej mierze zależy to od rodzaju wykonywanej pracy, podejmowanej aktywności fizycznej, wagi, przebytych chorób.

Ćwiczenia modelujące sylwetkę

Najważniejsze jest, aby ćwiczyć regularnie. Najlepiej trenować co drugi dzień. Dzięki temu mięśnie mają czas, aby się zregenerować. Na początku można zdecydować się na rzadsze wykonywanie ćwiczeń. Każdy trening należy rozpocząć od rozgrzewki, w przeciwnym razie można nabawić się kontuzji. Polecane ćwiczenia to brzuszki, przysiady, pompki. Każdy kolejny trening należy urozmaicać o nowe rodzaje ćwiczeń. Można również zacząć używać ciężarków, gumy oraz innych sprzętów sportowych. Doskonałym urozmaiceniem treningu jest bieganie, jazda na rowerze, pływanie.

Czym jest endermologia?

To rodzaj masażu podciśnieniowego, który umożliwia pozbycie się zbędnych kilogramów, wymodelowanie sylwetki a także redukcję cellulitu. Często zrzucenie zbędnych kilogramów jest trudne i trwa latami. Restrykcyjna dieta, regularne ćwiczenia przez długi czas mogą nie przynieść zamierzonych rezultatów. Wpływa to również negatywnie na psychikę, działa zniechęcająco. W przypadku problemów z odchudzaniem najlepszym rozwiązaniem okazuje się podjęcie decyzji o przeprowadzeniu zabiegu medycyny estetycznej.

Endermologia w Krakowie polecana jest w instytucie kosmetologii estetycznej oraz modelowania sylwetki Beauty Tower. Zabieg wykonywany jest przez specjalistę, który najpierw przeprowadza wywiad, ocenia jakość skóry, ustala, czy nie ma przeciwwskazań.

Sam zabieg jest nieinwazyjny. Pacjentka ubiera się w kombinezon, a specjalista za pomocą głowicy pobudza głębokie warstwy skóry, stymulując jej działanie. Nadmiar tłuszczu, który zostaje rozkruszony, nie wchłania się ponownie, ale zostaje usunięty z organizmu. Efekty działania zabiegu widoczne są bardzo szybko, cellulit zredukowany, a Ty możesz cieszyć się zgrabną i atrakcyjną sylwetką.

Karolina

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *