Jaki jest najlepszy krem do twarzy na dzień?

Piękna, elastyczna, zdrowo wyglądająca cera? O urodę należy dbać od podstaw. Dlatego też tak ważną kwestią jest zakup odpowiedniego kremu na dzień. Przy jego wyborze trzeba uwzględnić rodzaj cery, wiek, a nawet porę roku. Wcale nie jest konieczne wydawanie dużych kwot na specjalistyczne preparaty, które uważamy za bardziej skuteczne tylko dlatego, że są droższe. Także kremy z popularnych „sieciówek” mogą spełniać swoje funkcje. Niestety nawet najdroższy specyfik nie pomoże, jeśli nie będzie dopasowany do typu skóry.

Rodzaje kremów do twarzy

Dla mężczyzny krem to krem, w końcu jego podstawową funkcją jest pielęgnacja skóry. Jednak każdy preparat zawiera w swym składzie unikalne połączenie różnych składników, przez co bardzo istotne jest, aby przed jego zakupem zapoznać się ze specyfikacją oraz sposobem działania.

Wśród dostępnych produktów na rynku można wyróżnić kremy:

  • nawilżające, natłuszczające, matujące,
  • przeciwzmarszczkowe, liftingujące,
  • do cery suchej, normalnej, mieszanej, tłustej.

Niektóre kremy, zazwyczaj nawilżające, są uniwersalne. Oznacza to, że mogą je stosować małe dzieci, nastolatkowie oraz osoby dorosłe. Większość dostępnych preparatów przystosowana jest do wieku. Przede wszystkim dlatego, że z upływem lat właściwości oraz struktura skóry zmieniają się, w związku z czym konieczne jest stosowanie kremów zawierających określone składniki.

Odpowiedni krem do twarzy 20+, 30+, 40+ i więcej

Czy krem przeznaczony dla dwudziestolatki może stosować czterdziestolatka lub odwrotnie? W zasadzie tak. Należy jednak pamiętać o tym, że krem przeznaczony dla osób w określonym wieku zawiera takie składniki, dzięki którym możliwe jest odpowiednie zadbanie o cerę. Wraz z upływem lat zmienia się zapotrzebowanie na kolagen, witaminy, kwasy. Stosowanie nieodpowiedniego preparatu spowoduje, że skóra będzie niewłaściwie odżywiana, co doprowadzi do pogorszenia jej kondycji.

Kremy do twarzy 20+ zawierają w składzie szereg witamin, karotenoidy, cynk, kwas salicylowy, substancje, które zwalczają wolne rodniki.

W kremach 30+ poza witaminami C, E, znajduje się kwas hialuronowy, koenzym Q10.

Pielęgnacja skóry dojrzałej jest bardziej wymagająca. Przede wszystkim dlatego, że wraz z wiekiem skóra traci kolagen. Podstawowym składnikiem kremów jest koenzym Q10, olejki poprawiające gęstość skóry, retinol, witaminy.

Jak dobrać odpowiedni krem do twarzy?

Wybierając się do sklepu, po pierwsze należy znaleźć półkę z kremami, które są dopasowane do naszego wieku. Następnie należy określić, jaki mamy typ cery oraz jakie funkcje ma spełniać preparat (działać nawilżająco, przeciwzmarszczkowo, liftingująco). Po tak dokładnej analizie podjęcie decyzji opiera się w zasadzie na porównaniu cen, marek, jakości, dodatkowych składników, zapachu. Należy jednak pamiętać o tym, że pielęgnacja cery to nie tylko wybór odpowiedniego kremu. Bardzo ważne są zabiegi, których zadaniem jest oczyszczenie cery, odżywienie, usunięcie makijażu – wykonane w zaciszu domowym lub u profesjonalnej kosmetyczki.

Karolina

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *